Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym

Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym są ciekawą propozycją na przykład na walentynki, randkę czy przyjęcie. Cechują się one dość ciężką, jednak uwodzicielską wonią, chociaż znajdziemy propozycje sprawdzające się zarówno na szczególne okazje, jak i na co dzień, na przykład do pracy.

Jeśli jesteście ciekawi, co charakteryzuje takie zapachy lub szukacie najbardziej urzekających perfum, zapraszamy do lektury naszego poradnika. Serwujemy garść ciekawostek na temat obu tych substancji i ich pozyskiwania. Przede wszystkim jednak wskazujemy, jakie perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym są najlepsze oraz gdzie je znaleźć.

Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym Ranking
Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym
Ranking najlepszych >>>

Czym jest piżmo?

Rozbijmy nasze perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym na czynniki pierwsze. Oczywiście, zawierają one także inne składniki, które mogą nadawać im kompletnie odmiennego charakteru, ale na chwilę skupmy się na piżmie. Jest to woń kojarząca się nam przede wszystkim ze zmysłowością, natomiast mało kto wie, jak substancje zapachowe nadające zapach piżma są pozyskiwane.

Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym
Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym / Ranking najlepszych, cena i opinie

Z reguły są to składniki pochodzenia zwierzęcego. W ich wyprodukowaniu pomagały nam dawniej przede wszystkim piżmowiec syberyjski, ale także wół piżmowy, kaczka piżmowa, szczury piżmowe, jeleń piżmowy. Zwykle mieszkają one na terenach azjatyckich, choć nie tylko. Całkiem interesującą ciekawostkę stanowi fakt, że piżmo jest wytwarzane przez ich… gruczoły okołoodbytnicze. Najszlachetniejszym rodzajem tego składnika jest piżmo czarne, pozyskiwane od samic.

Zobacz też: Perfumy dla 12-latki

Nie martwmy się jednak, obecnie do perfum damskich z piżmem i drzewem sandałowym stosuje się piżmo pozyskiwane z roślin lub syntetycznie, w laboratorium, a praktyki wykorzystywania do tego zwierząt są zakazane.

Jak piżmo działa na człowieka?

Gdybyśmy mieli okazję powąchać czyste piżmo, nigdy nie wpadlibyśmy na to, że jego dodatek może uczynić dobre perfumy z piżmem i drzewem sandałowym tak atrakcyjnymi. W naturalnej postaci posiada ono bardzo silny zapach, przypominający mocz lub amoniak. Dopiero kiedy zostanie ono połączone z innymi składnikami, staje się dla nas znośne, a nawet przyjemne. Dobre perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym kojarzą się z seksapilem oraz elegancją, pobudzają zmysły i wzbudzają pożądanie. Co więcej, jeśli chodzi o same perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym, to ten składnik nie tylko nadaje im charakteru, ale też sprawia, że stają się znacznie bardziej trwałe.

Sprawdź także: Perfumy damskie na walentynki

Co z tym drzewem sandałowym?

Skoro pierwszy składnik mamy już za sobą, pora zająć się drugim elementem perfum z piżmem i drzewem sandałowym. Sandałowiec jest rośliną, którą znajdziemy na terenach wysp na Oceanie Spokojnym, w Australii i niektórych terenach Azji. Jest on rośliną wiecznie zieloną, która może występować w wielu odmianach, zarówno jako drzewo, jak i krzew. Co ciekawe, jest to zarazem pasożyt, który do życia wykorzystuje rośliny i minerały pozyskiwane z sąsiednich roślin.

Jakie perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym
Jakie perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym wybrać? Sprawdź rankingi, porównaj opinie

Ale co z tym olejkiem sandałowym, który wykorzystuje się do produkcji perfum z piżmem i drzewem sandałowym? Jest on pozyskiwany ze starych drzew, najlepiej takich, które mają co najmniej 60 lat. Większość tej substancji wytwarza się w Indiach i to właśnie tamtejszy olejek sandałowy ma najlepszą renomę w świecie kosmetycznym, w tym i do produkcji perfum damskich z piżmem i drzewem sandałowym. Aromat olejku sandałowego można określić jako bardzo charakterystyczną, głęboką woń z balsamiczną, słodką nutą kojarzącą się – a jakże – z drewnem. Gdy będziemy mieli okazję go powąchać, już zawsze go rozpoznamy.

Może Cię zainteresować: Perfumy dla babci

Woń perfum damskich z piżmem i drzewem sandałowym

By uzyskać najlepsze perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym, stosuje się nie tylko mieszaninę tych zapachów, ale i doskonałe uzupełnienia. Dla przykładu, nuty kwiatowe nadają tu słodyczy i kobiecości, a z kolei owoce, zwłaszcza cytrusy czynią taką kompozycję lżejszą w odbiorze. Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym świetnie komponują się też z nutami wodnymi, mydlanymi czy słodkimi (jak wanilia czy mleczna czekolada). Jeśli jednak chcemy pachnieć kobieco, warto unikać kompozycji, gdzie obok tych składników znajduje się sporo woni drzewnych, tytoniowych czy korzennych. Są one zbyt ciężkie i wydają się lepsze dla mężczyzn.

Jakie perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym są najlepsze?

Na tak zadane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zapach zawsze musimy dobrać do siebie, swojego gustu, charakteru, wyróżniającej nas indywidualnej woni, a nawet do pory roku czy okazji. Można jednak obiektywnie ocenić, jak wysoką jakość, a co za tym idzie trwałość i intensywność, niosą za sobą najlepsze perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym. Mówi nam o tym zawartość olejków eterycznych. Na tej podstawie wyróżniamy:

  • Ekstrakt z perfum – bardzo silny roztwór około 60% olejków zapachowych rozpuszczonych w alkoholu. Najlepiej stosować go bardzo mało. Choć jest drogi, wystarcza na długi czas.
  • Perfumy – takie prawdziwe, oznaczone jako Parfum/Perfum zawierają 30-40% substancji zapachowych i również należą do dość kosztownych produktów.
  • Woda perfumowana – takie perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym zawierają 10-15% olejków zapachowych w roztworze wody i alkoholu.
  • Woda toaletowa – zawiera jeszcze mniej, bo około 5-10% zapachu w słabszym roztworze alkoholu.

Zobacz również: Perfumy dla 40 latki

Gdzie kupić perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym?

Z racji tego, że jest to dość popularne połączenie, dobre perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym znajdziemy w praktycznie każdej perfumerii czy drogerii. Możemy je dostrzec także na marketowych półkach, nie mówiąc już o sklepach internetowych. Wybrany zapach warto przetestować na własnej skórze i odczekać pewien czas przed zakupem, by zdążył rozwinąć wszystkie nuty. Producenci perfum damskich z piżmem i drzewem sandałowym to na przykład Calvin Klein, Chanel, Nina Ricci, Lacoste, Giorgio Armani i inni.

Najlepsze perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym
Najlepsze perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym

Cena perfum damskich z piżmem i drzewem sandałowym

Czy dobre perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym muszą być drogie? Generalnie rzecz biorąc, odpowiedź brzmi: „nie”. Często jednak cena świadczy nie tylko o renomie marki, ale i jakości zapachu. Właśnie dlatego na ten zakup warto przygotować budżet od 30 zł do nawet 500 zł.

Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym – opinie

Trzeba przyznać, że jest to jedno z ulubionych połączeń pań, ale przekonuje ono także panów, dla których chcemy być atrakcyjne. A co Wy o tym sądzicie? Może coś Was zaskoczyło? Czekamy na opinie o perfumach damskich z piżmem i drzewem sandałowym.

Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym / Ranking najlepszych

W kwestii zapachów musimy znaleźć swoją drogę, ale zwłaszcza na jej początku warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które mają większą szansę wpisać się w nasz gust. Właśnie takie znajdziecie w naszym zestawieniu. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych perfum damskich z piżmem i drzewem sandałowym.

1.
Jimmy Choo Illicit Flower Woda toaletowa 100ml
Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym Jimmy Choo
2.
Georges Mezotti Mezotti Lor Woda perfumowana 100ml
Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym Georges Mezotti
3.
Salvador Dali Wild woda toaletowa 100ml
Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym Salvador Dali
4.
Chanel Chance Eau Vive woda toaletowa 100ml
Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym Chanel
5.
Dots & Things Pink woda perfumowana 100ml
Perfumy damskie z piżmem i drzewem sandałowym

Dodaj opinie